Utställningsresultat 2019→
Uppsala Läns Kennelklubbs nordiska utställning i Gimo 2019-05-25 Domare: Mary O'Donoghue Mary, Irland 1+2
|
Hanar |
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL1 NORDCERT BIM
|
Red Matrix Dust Of The Devil Uppfödare Kristina och Doris Nordström, Västerås Ägare Doris Nordström, Västerås
|
Tikar |
Unghundsklass |
EXC UKK1 CK BTKL2 R-CERT R-NORDCERT
|
Mac Rua's Bloody Mary Uppfödare/Ägare Eva Brunstedt, Bro
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BTKL1 CERT NORDCERT BIR
|
O'Rowanne Cassidy Uppfödare Annika Vänje, Skå Ägare Jessica Lundström, Åkersberga
|
Nordskånska Kennelklubbens nordiska utställning i Hässleholm 2019-05-19 Domare: Ingrid Borchorst, Danmark 2+3 + 2 valpar
|
Hanar |
Valpklass 6-9 mån |
VKL1 HP BIRvalp |
The Saga Of Buick Skylark Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BHKL1 CERT NORDCERT BIM |
Red Wire U R Perfect Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL2 R-CERT R-NORDCERT |
MerryMac Extra Sensation Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Tikar |
Valpklass 6-9 mån |
VKL1 HP BIMvalp
|
The Saga Of Borgward Arabella Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Öppen klass |
EXC ÖKK2 CK BTKL2 R-NORDCERT
|
MerryMac Extra Golden Pearl Again Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BTKL1 CERT NORDCERT BIR
|
Red Wire Rose Royce Uppfödare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö Ägare Gun Olsson, Knäred
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL3
|
The Saga Of Ariel Little Mermaid Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Sydsvenska Terrierklubbens nationella utställning i Hörby 2019-05-18 Domare: Marie Hogarty, Irland 2+3 + 3 valpar
|
Hanar |
Valpklass 6-9 mån |
VKL1 HP BIMvalp |
The Saga Of Buick Skylark Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BHKL1 CERT BIM |
Red Wire U R Perfect Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Öppen klass |
VG ÖKK1 |
MerryMac Edition Of Gold Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Tikar |
Valpklass 6-9 mån |
VKL1 HP BIRvalp BISvalp-2 (6-9 mån)
|
MerryMac Golden Eye Again Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Rickard Hagström, Uppsala
|
Valpklass 6-9 mån |
VKL2
|
The Saga Of Borgward Arabella Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BTKL1 CERT BIR CHAMPION
|
MerryMac Extra Golden Pearl Again Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Öppen klass |
VG ÖKK2
|
Red Wire Rose Royce Uppfödare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö Ägare Gun Olsson, Knäred
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL2
|
The Saga Of Ariel Little Mermaid Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Skaraborgs Kennelklubbs nordiska utställning i Lidköping 2019-05-12 Domare: Karl-Erik Johansson, Sverige 3+2 + 2 valpar
|
Hanar |
Valpklass 6-9 mån |
VKL1 HP BIRvalp |
The Saga Of Buick Skylark Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BHKL2 CERT R-NORDCERT |
Red Wire U R Perfect Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL3 R-CERT |
MerryMac Extra Edition Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Mari Helene Opdal, Jönköping
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL1 NORDCERT BIR |
Smox Ericsson Uppfödare/Ägare Elisabeth Skålberg, Mellerud |
Tikar |
Valpklass 6-9 mån |
VKL1 HP BIMvalp
|
The Saga Of Borgward Arabella Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BTKL2 CERT R-NORDCERT
|
Smox Flower Power Uppfödare Elisabeth Skålberg, Mellerud Ägare Ove Gustafsson, Åsensbruk
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL1 NORDCERT BIM
|
The Saga Of Ariel Little Mermaid Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Västsvenska Terrierklubbens nationella utställning i Vårgårda 2019-05-11 Domare: Rade Dakic, Serbien 2+3 + 2 valpar
|
Hanar |
Valpklass 6-9 mån |
VKL1 HP BIRvalp BISvalp-3 (6-9 mån) |
The Saga Of Buick Skylark Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BHKL2 CERT BISjunior-1 |
Red Wire U R Perfect Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL1 BIR |
Smox Ericsson Uppfödare/Ägare Elisabeth Skålberg, Mellerud |
Tikar |
Valpklass 6-9 mån |
VKL1 HP BIMvalp
|
The Saga Of Borgward Arabella Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Juniorklass |
EXC JUNKK2 CK BTKL3 R-CERT
|
MerryMac Forget Me Not Uppfödare Getrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Evy Marita Andersson, Nossebro
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BTKL2 CERT
|
Smox Flower Power Uppfödare Elisabeth Skålberg, Mellerud Ägare Ove Gustafsson, Åsensbruk
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL1 BIM
|
The Saga Of Ariel Little Mermaid Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby
|
Norsk Kennel Klubs nordiska utställning i Ålesund 2019-05-05 Domare: Siv Jernhake, Sverige 1+1
|
Hanar |
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL1 CERT NORDCERT BIM |
Three Pines Curious Comrade Uppfödare/Ägare Eva Kristina Burström, Nyköping
|
Tikar |
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL1 NORDCERT BIR
|
Three Pines Breathtaking Beauty Uppfödare Eva Kristina Burström, Nyköping Ägare Carina Lind-Johansson, Ludvika
|
Norsk Kennel Klubs internationella utställning i Ålesund 2019-05-04 Domare: Pia Lundberg, Sverige 1+1
|
Hanar |
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL1 CERT CACIB BIM |
Three Pines Curious Comrade Uppfödare/Ägare Eva Kristina Burström, Nyköping
|
Tikar |
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL1 CACIB BIR
|
Three Pines Breathtaking Beauty Uppfödare Eva Kristina Burström, Nyköping Ägare Carina Lind-Johansson, Ludvika
|