Finlands Terrierorganisations nationella utställning i Vantaa - Terri-Eri 2019-08-24 Domare: Helge Kvivesen, Norge 8+12 + 3 valpar
|
Hanar |
Valpklass 7-9 mån. |
VKL1 HP BIMvalp |
Orwell Uppfödare Florence och Michel Guerin, Frankrike Ägare Riikka Leppänen och Anna O'Mahoney, Finland
|
Juniorklass |
VG JUNKK3 |
Devilish Pepe Nero Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland Ägare Anna-Maria Linna och Ari Helenius, Finland
|
Juniorklass |
EXC JUNKK2 |
Lurvendhalis Chatal Uppfödare Eeva Laukkanen, Finland Ägare Sara och Eeva Laukkanen, Finland
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BHKL1 CERT BIR BIRjunior BISjunior-2 BIS-2 |
MerryMac Goldfinger Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Rickard Hagström, Uppsala
|
Unghundsklass |
EXC UKK1 CK BHKL4 R-CERT |
Devilish Oh Boy What A Joy Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland Ägare Karoliina och Petteri Kamppinen, Finland
|
Unghundsklass |
Deltog ej |
Mild Red Brothers Lionheart Jonathan Uppfödare Camilla Von Numers, Finland Ägare Camilla och Thomas Von Numers, Finland
|
Öppen klass |
VG ÖKK1 |
Alcaphi's Kross Fire Uppfödare Malene Halsted Ask, Norge Ägare Marja Liisa Saunamäki, Finland
|
Championklass |
EXC CHKK2 |
Devilish King's Ransom Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland Ägare Anna-Maria Linna, Pekka Rantio och Pete Vuorio, Finland
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL2 |
MerryMac Edition Of Gold Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Veteranklass |
EXC VETKK1 CK BHKL3 BIRveteran |
Karamell-In Mister Finland Uppfödare Nanna Hippanen, Finland Ägare Saija Suhonen, Finland
|
Tikar |
Valpklass 7-9 mån. |
VKL2 |
Nezhnoye Plamya Giselle Uppfödare Sofya Bobukh, Ryssland Ägare Riikka Leppänen, Finland |
Valpklass 7-9 mån. |
VKL1 HP BIRvalp
|
Spring Vintage's Of The Hunterriers Uppfödare Csilla Partali, Ungern Ägare Tanja Kallila, Finland
|
Juniorklass |
EXC JUNKK3
|
Devilish Oh My Gosh Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland Ägare Riitta Öhman, Finland
|
Juniorklass |
EXC JUNKK2 CK
|
Devilish Popcorn Uppfödare/Ägare Anna-Maria Linna, Finland
|
Juniorklass |
EXC JUNKK4
|
Lurvendhalis Cara Uppfödare Eeva Laukkanen, Finland Ägare Sara och Eeva Laukkanen, Finland
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BTKL1 CERT BIM BIMjunior
|
MerryMac Golden Eye Again Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Rickard Hagström, Uppsala
|
Unghundsklass |
VG UKK2
|
Agatan Jearga Uppfödare Sari Ylipelkonen och Milja Maria Ketoja, Finland Ägare Milja Maria Ketoja, Finland
|
Unghundsklass |
EXC UKK1 CK BTKL2 R-CERT
|
Devilish Obsession Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland Ägare Juha Jouhki, Finland
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BTKL4
|
Devilish Much Ado About Nothing Uppfödare/Ägare Anna-Maria Linna, Finland
|
Öppen klass |
VG ÖKK2
|
Devilish Nenagh Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland Ägare Jelena Kosareva, Finland
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL3
|
Devilish Off Like A Shot Uppfödare/Ägare Anna-Maria Linna, Finland
|
Championklass |
EXC CHKK2
|
Lurvendhalis Brianna Uppfödare Eeva Laukkanen, Finland Ägare Sara och Eeva Laukkanen, Finland
|
Championklass |
VG CHKK3
|
Nezhnoye Plamya Fionnait Uppfödare Sofya Bobukh, Ryssland Ägare Riikka Leppänen, Finland
|
Championklass |
Deltog ej
|
Pacemaker Muffin Uppfödare Birge Vietor, Finland Ägare Sara och Eeva Laukkanen, Finland
|
Veteranklass |
EXC VETKK1 BIMveteran
|
Devilish Antarctica Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland Ägare Saara Rantapuu och Anna-Maria Linna, Finland
|
Uppfödarklass |
HP BIRuppfödare
|
Kennel Devilish
|